Úterý 20. srpen 2019
Svátek má Bernard
 

Teplice – Když se na teplickém magistrátu konalo zhruba před čtvrt rokem setkání s občany se záměrem představit strategický plán města, zazněla v diskusi kritika nedostatečného odborného zázemí pro děti s psychickými problémy. Vystoupila s ní Bohdana Růžičková, speciální pracovnice Pedagogicko-psychologické poradny v Teplicích. Upozornila na nedostatek dětských psychologů, odborných pracovišť pro rodiny v krizi a pro řešení vztahových problémů.

Problematika se dotýká z velké části dětí ze sociálně vyčleněných a slabých rodin. V oblasti prevence i jejich pozitivní motivace odvádějí dobrou práci různé organizace. V Teplicích především Salesiánské středisko Štěpána Trochty, kde se druhý dubnový týden uskutečnilo setkání u kulatého stolu. Iniciované bylo právě tématy, na která Růžičková poukázala. O setkání nás informovala Hana Machová ze salesiánského střediska.

Kromě zástupců střediska v čele s ředitelkou Vendulkou Drobnou, se na jednání sešli i náměstek primátora Jiří Štábl, ředitelka Základní školy Plynárenská Marcela Prokůpková a rodinná terapeutka z pedagogicko-psychologické poradny. Drobná přiblížila vývoj salesiánského střediska od roku 1990 a program, který v současné době nabízejí pro děti a rodiny na sídlištích Trnovany a Prosetice.

Podle Hany Machové patří mezi aktivity salesiánů mimoškolní vzdělávání, zájmové kroužky, činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a různé programy pro školy. „Diskuse se dotkla i chybějících a přetížených dětských psychologů a psychiatrů, absence odborníků na dětské a rodinné problémy a nedostatku mužských vzorů. Mluvilo se také o evropských dotacích pro kvalitní vybavení učeben, na podporu sportu a sociálních služeb,“ uvedla Machová.

Na přetřes přišlo podle ní i chybějící koupaliště, potřeba rozšíření sítě cyklostezek, vybudování drah pro kolečkové brusle a pro kondiční běh. Účastníci se závěrem schůzky dohodli na intenzivnější vzájemné spolupráci v rámci přípravy projektů pro dětské skupiny, třídní kolektivy, pro děti s ADHD a podobnými problémy. Další setkání naplánovali na úterý 21. května v Salesiánském středisku v Trnovanech.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací