Úterý 20. srpen 2019
Svátek má Bernard
 

Mstišov - Kriminalisté odložili případ požáru památkově chráněného objektu, ke kterému došlo koncem loňského září ve Mstišově. Celková škoda byla oznamovateli vyčíslena na šest milionů korun, kriminalisté se případem zabývali pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení.

"Z provedeného šetření vyplynulo, že došlo k úmyslnému zapálení objektu pomocí akcelerantu hoření, nicméně vyhodnocením zajištěných důkazů, výslechy svědků a dalšími provedenými úkony se nepodařilo ustanovit totožnost člověka, který požár založil," uvedl mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

Na opravu historického objektu ve mstišovské oboře, který dlouhá léta sloužil jako restaurace se sálem, byla dokonce vyhlášena sbírka. Podle syna majitelky objektu Jiřího Nováka se od lidí vybralo necelých 20 tisíc. „Rádi bychom s opravami začali už letos v červnu. Projekt i my jsme připraveni,“ uvedl letos v lednu pro náš server Jiří Novák. Čekalo se do teď na závěr vyšetřování policie.

Více o obnově zámečku píšeme v článku Projekt i my jsme připraveni, říká syn majitelky loveckého zámečku ve Mstišově.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací