Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Teplice – Nevelký objekt zrekonstruované Seumeho kaple v Lipové ulici v Teplicích se postupem času zařadil k místům, která Tepličané začali pravidelně navštěvovat v rámci pořádaných kulturních akcí. Přes léto se tu například konají každé úterý divadelní představení pro děti a ve čtvrtek komorní koncerty. V pondělí 12. srpna tu pracovníci regionální knihovny, která je správcem kaple, připravili vernisáž výstavy kreseb a obrazů teplického výtvarníka Jiřího Pátíka.

Do Seumeho kaple se v poměrně deštivém počasí dostavily zhruba tři desítky návštěvníků. Mezi nimi i řada přátel Jiřího Pátíka z uměleckých kruhů. Vernisáž zahájil koncertním vystoupením houslista Severočeské filharmonie Teplice Tomáš Olšer. Kromě klasického repertoáru zahrál dvě skladby ze současné hudební filmové tvorby. V jeden okamžik mu smyčec vypověděl poslušnost a odporoučel se k zemi. I tak ale odměnili návštěvníci jeho úžasný výkon nadšeným potleskem.

Několik slov před zahájením výstavy řekl o sobě i dvaasedmdesátiletý vitální výtvarník Jiří Pátík. Prozradil, že pochází z Dubí. Výtvarné vzdělání získal na tehdejší Lidové škole umění v Teplicích, a především pak soukromě u renomovaného teplického výtvarníka Vladimíra Šavla. Vzpomněl na osmdesátá léta, kdy spoluzakládal při tehdejším okresním kulturním středisku uměleckou Skupinu ´75, ze které pak vzešla řada profesionálních výtvarníků.

Jiří Pátík je členem Unie výtvarných umělců Teplice a v jeho repertoáru jsou zastoupené především krajinomalby. Ty zachycují krajinu severních Čech, Jindřichohradecka a Třeboňska. Vytvořil rovněž cykly obrazů s názvy Severočeská vesnice, Jihočeská vesnice a soubor kreseb tuší pojmenovaný Z podhůří. Výstavu jeho prací v Seumeho kapli můžete navštívit do konce srpna. Otevřeno je tady od úterý do soboty, v době od 14 do 17 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací