Středa 2. prosinec 2020
Svátek má Blanka

Proboštov – Proboštovský místostarosta Roman Nešetřil si ze svých dovolených přiváží domů kromě suvenýrů i celou řadu zajímavých nápadů pro obec. Jak nám prozradil, na dovolené jezdí převážně po vlastech českých. V jednotlivých lokalitách jako každý turista navštěvuje pamětihodnosti a zajímavá místa. A všude, kam se vrtne, sbírá inspiraci.

„Dělám to už léta. Mě tyhle věci hodně zajímají. Jak mají kde udělanou dlažbu, jaké mají stavby v parcích, jak vypadají jejich cyklostezky. Fotím si různé zajímavé prvky na dětských hřištích, na veřejných prostranstvích, všechno, co se někde druhým podařilo, co dává smysl a vypadá dobře.“ Roman Nešetřil podle svých slov nápady sbíral a posílal vedení obce už v době, kdy ještě ve funkci místostarosty ani v zastupitelstvu nebyl. Ostatně mezi místními je současný místostarosta známý jako velký proboštovský patriot.

1308probostovik1

Na otázku, zda se už podařilo vedení obce některé z nápadů realizovat, místostarosta zareagoval: „Není samozřejmě možné chtít udělat všechno, co se nám líbí a hned. Jde v první řadě o inspiraci. Například teď se nám budou některé z nápadů hodit. Koncem prázdnin začnou práce na úpravách povrchů cest v proboštovském lesoparku. Řadu z těch věcí, co jsem nafotil třeba letos v Kytlici, Kamenici a okolí, si tam umím velmi dobře představit.“ Jak Roman Nešetřil dodal, už nyní je v lesoparku například broukoviště, které také vzniklo na základě inspirace odjinud.

1308probostovik3

1308probostovik4

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací