Sobota 26. září 2020
Svátek má Andrea

Ústecký kraj - Na smuteční obřad se rozloučit s MUDr. Milanem Lysým přišli v pátek 19. července 2019 do nového krematoria na Střekově bývalí kolegové dlouholetého primáře ústeckého onkologického oddělení a řada jeho pacientů. Špičkový lékař během své více než čtyřicetileté kariéry v ústecké nemocnici vyléčil tisíce nemocných.

MUDr. Milan Lysý do ústecké Masarykovy nemocnice nastoupil v roce 1973. Od roku 1985 působil na postu primáře onkologického oddělení dlouhých 28 let. „MUDr. Lysý věnoval prakticky celý svůj život péči o onkologické pacienty našeho kraje a pečoval o ně, dokud mu to jeho zdravotní stav umožňoval. Byl mezi pacienty velmi oblíben pro svoji vstřícnou a empatickou povahu. Bude nám všem moc chybět,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Martina Chodacká.

MUDr. Milan Lysý byl absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Za jeho vedení získalo ústecké onkologické oddělení akreditaci pro radiační i klinickou onkologii a v roce 2007 statut komplexního onkologického centra. I po předání primariátu dál pracoval na oddělení v pozici ambulantního lékaře. Za 46 let své práce získal pověst vynikajícího odborníka, který vychoval řadu následovníků ve svém oboru. Svými kolegy byl uznáván pro rozsáhlé medicínské znalosti, klinické cítění a povahové vlastnosti.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací