Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek má Liliana

Osek – Představitelé Oseka zvažují možnosti využítí lokality zvané Luka. Jde o volný travnatý prostor téměř v centru města, kde se pořádají různé akce. Jednou z nich byla například loňská výstava historických vojenských vozidel. Najdeme tady menší rybník s názvem Tůň rusalek, nebo hřiště na discgolf. Město chce prostor využít účelněji a jednou z možností je vytvoření rekreační a odpočinkové zóny.

Problémem uvedeného záměru je územní plán, podle kterého jsou Luka rozdělená na dvě části. Jednak na zastavitelnou plochu, která má sloužit pro účely bydlení a pak na prostor určený pro vytvoření parku. Studii, která počítá s vytvořením zmíněné rekreační zóny, předložilo Sdružení nezávislých kandidátů Šance pro Osek. V případě, že by vedení města rozhodlo o její realizaci, muselo by zároveň přistoupit ke změně územního plánu.

2201osek2

Představitelé osecké radnice nabízejí v těchto dnech na webu města veřejnosti anketu, ve které se místní mohou k jednotlivým možnostem vyjádřit. Rozhodovat mohou mezi čtyřmi variantami. Jednak o zachování stávajícího využití, což znamená prostor pro discgolf, cvičební prvky s jejich případným doplněním a lavičky. Druhá možnost je v souladu s územním plánem, což je plocha k bydlení a park. Třetí variantou je realizace zmíněné rekreační zóny podle předložené studie a čtvrtou možností je vybudování hřiště a zázemí pro požární sport. Respondenti mohou také připojit svůj vlastní návrh.

2201osek3

Zájemci, kteří chtějí svým hlasem přispět k budoucí podobě Luk, se mohou do ankety zapojit do konce února. Vyplněný lístek je možné odevzdat v podatelně městského úřadu nebo vhodit do schránky u radnice, ve společenském centru, u městské knihovny nebo u domu dětí a mládeže. Další možností je vyplnění ankety elektronicky na tomto odkazu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací