Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Tuchlov – Školy jsou už několik týdnů zavřené a rodiče školáků se potýkají s problémem domácí výuky svých dětí. Stejný problém řešili také v Dětském domově v Tuchlově. „Využili jsme vlastních zdrojů a oslovili přátele z řad pedagogických pracovníků, kteří vyučují v mateřské nebo základní škole. Požádali jsme je, zda by nám s domácí přípravou a výukou dětí nepomohli. Máme tady děti od první třídy základní školy až po středoškoláky,“ uvádí k situaci ředitel tuchlovského zařízení Jan Blažek.

Podle něj se vedení domova obrátilo především na lidi, kteří s dětským domovem spolupracují dlouhodobě. Pracovníkům domova pomáhají pravidelně při přípravě a organizaci různých akcí a výletů. Děti je proto znají a komunikace je tak pro obě strany snazší. „Mluvil jsem rovněž s děkanem ústecké pedagogické fakulty, který na to konto vyzval studenty, aby se do výuky dětí v dětských domovech zapojili,“ doplňuje Blažek informaci o tom, že způsob domácí výuky dětí bude nejspíš podobný i v dalších dětských domovech.

Do tuchlovského zařízení docházejí v současné době čtyři dobrovolníci. „U nás máme zavedený systém čtyř rodin. V každé je cca 8 dětí různého věku, které spolu žijí v jednom bytě,“ vysvětluje Blažek. Děti si podle ředitele nejprve vypracovávají úkoly, které dostanou ze školy. Následně si opakují učivo a potom se věnují zejména látce, která jim dělá problémy. „Vzhledem k malému počtu dětí ve skupině mají dobrovolníci prostor na individuální pomoc každému školákovi podle potřeby,“ dodává k výuce tuchlovských dětí v době karantény Jan Blažek.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací