Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Dubí, Modlany – Pekárna PeDu, která má provozovnu v Dubí, je malou rodinnou pekárnou s dlouhou tradicí. Už 25 let vyrábí pro lidi z Teplicka, Mostecka, Chomutova a Ústí nad Labem různé druhy pečiva. Její chleba se v loňském roce umístil jako druhý nejlepší chleba Ústeckého kraje a PeDu jako jediná z pekáren obsadila se svým pečivem přední příčky i v dalších kategoriích soutěže.

Vzhledem k současné situaci se vedení firmy rozhodlo vyjít vstříc svým zákazníkům a začít zavážet čerstvé pečivo do jednotlivých částí města Dubí a do některých lokalit Modlanska. Zavážení zboží posvětila dubská radnice i modlanský obecní úřad. Pekárna s ním začne od pátku 27. března.

„Chceme tímto krokem pomoci ke snížení kumulace lidí v jednotlivých prodejních řetězcích, nákupních centrech a tím předcházet šíření nákazy. Naše pojízdná prodejna je samozřejmě vybavena ochranou proti kontaktu, sanitárním zařízením, vodou, mýdlem, dezinfekcí,“ informuje o službě spolumajitelka pekárny Petra Müllerová. Jak dodává, riziko přenosu nákazy je při přímém prodeji minimalizované. Oproti velkým marketům, kde je pečivo vystavené i několik hodin bez jakékoliv ochrany vůči vlivům prostředí a nežádoucím kontaktům.

Podle Petry Müllerové je pekárna schopná doplňovat průběžně zboží o sortiment podle aktuálních možností. Především o zboží, které pekárna sama využívá, jako jsou vejce, mléko, mouka, droždí a podobně. Není rovněž problémem nabídnout zákazníkům sýry, vakuovaný salám, jogurty a další druhy potravin, pokud o ně bude ze strany lidí zájem. V Dubí bude pekárna zajíždět do tří lokalit v úterý a pátek. Konkrétně ke Čtyřlístku, v době od 8 do 10 hodin, do Mstišova na náměstí od 10.30 do 11.30 a do Nerudova sadu v Běhánkách od 12 do 13 hodin.

„Chtěli jsme pro některé naše části zajistit v této nelehké době dodávku čerstvého pečiva,“ říká k nové službě místostarosta Modlan Petr Hubený. Pekárna zde začne rozvážet zboží v pátek 27. března dopoledne do obcí Suché, Kvítkov, Drahkov a Věšťany. Modlany na seznamu nejsou, protože mají kamennou prodejnu, která potřebný sortiment zajišťuje. Zavážecími dny na Modlansku budou pondělí, středa a pátek. Konkrétní čas rozvozu najdou Modlanští na stránkách obce.

Pekárna uvedené služby doplnila rovněž o možnost rozvozu zboží do domácností na základě telefonní objednávky. „Objednat si mohou lidé u nás kromě pečiva i jiné zboží,“ informuje Petra Müllerová. Zájemci mohou své objednávky avizovat na číslo 720 211 665 v době od 8 do 14 hodin. Druhý den nákup dostanou až do domu, v čase mezi 9. a 11. hodinou.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací