Pátek 3. prosinec 2021
Svátek má Svatoslav

Novosedlice – v Drahénské ulici v Novosedlicích začne v nejbližší době čilý ruch. Místní obyvatelé se tak budou muset na pár týdnů obrnit trpělivostí, protože v poměrně úzké ulici dojde ke zvýšenému pohybu lidí i techniky. Zdejší dětské hřiště čeká totiž kompletní renovace. Vedení obce rozhodlo, že herní prvky už jsou zastaralé a nevyhovují současným bezpečnostním a hygienickým požadavkům.

Podle informací starosty Radoslava Bartůňka dojde k osazení hřiště novými herními prvky. Ze stávajících tady zůstane pouze jediný, takzvaný workout. Plocha hřiště se zvětší a pro bezpečnost dětí bude obehnaná novým plotem. Stavbu provede turnovská společnost TR Antoš a celkové náklady jsou spočítané na téměř milion korun. Dokončenou stavbu by podle smlouvy měla společnost předat do osmi týdnů od převzetí staveniště.

Nové dětské hřiště v Drahénské ulici nabídne po rekonstrukci dětem celou řadu zajímavých herních atrakcí, jako je třeba lanové centrum. Umístěná tady bude i multifunkční sestava se skluzavkou, lezeckou stěnou, s houpačkami, lanovým žebříkem, kreslící tabulí, nerezovými hrazdami, ručkovacími madly, vodorovným žebříkem a lanovými závěsy. Hřiště také zpestří nízkopodlažní kolotoč, balanční provazová lávka, velké houpací hnízdo, houpačka s tampovým lanem, pružinová houpadla motorka a aeroplán a lavice s volanty.

Akci obec financuje částečně z vlastních zdrojů a prostřednictvím dotace z programu Podpora obnovy a budování míst aktivního a pasivního odpočinku. Kromě hřiště plánují Novosedličtí v Drahénské ulici ještě letos provést opravu fasády školní jídelny a školní družiny. V tomto případě ale budou práce posunuté až do období prázdnin, aby nebyl narušený chod školy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací