Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja
 

Teplice – Ve čtvrtek 27. února v Rokokovém sále Regionálního muzea v Teplicích, představí Jitka Bažantová od 17 hodin svoji novou publikaci Sklo ze Mstišova 1956-1964. Autorka je kurátorkou sbírek užitého umění teplického muzea a její nová kniha přibližuje historii produkce sklárny ve Mstišově, která se proslavila na celém světě zejména dekorativními výrobky z hutního skla. Na čtvrteční vernisáži bude nová publikace pokřtěná.

V 60. letech minulého století se ve mstišovské sklárně vyrábělo hutně tvarované, různě barvené sklo, které si svým nevšedním designem získalo řadu příznivců. Výrobky byly prezentované na domácích i zahraničních výstavách. Například na Libereckých výstavních trzích, Trienále v Miláně, EXPO v Bruselu, na výstavě Československé sklo v Moskvě, EXPO v Montrealu nebo v Ósace. O výrobcích sklárny bychom našly zmínky v řadě československých a zahraničních periodicích a odborných časopisech.

Kniha Jitky Bažantové je určená pro odbornou i laickou veřejnost a zájem o ní určitě projeví i řada sběratelů. Publikace obsahuje fotografie výrobků jako byly vázy, mísy, různé košíčky, ale také kupříkladu svícny. Nechybí medailony návrhářů, informace o produkci, historii sklárny a o technologii výroby. Návštěvníci vernisáže budou mít možnost si knihu koupit přímo od autorky. Pro ostatní zájemce bude k dispozici ve foyer teplického zámku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací