Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek má Běla

Teplice – Jednou do roka se pravidelná nedělní akce s názvem Malá Paříž transformuje do podoby velkého kulturního festivalu s názvem Velká Malá Paříž. Podle hlavního organizátora Tepličany oblíbených festiválků, Antonína Moravce, se tak děje vždy kolem data výročí památného setkání Beethovena, Goetheho a císařské rodiny v Zámeckém parku. Došlo k němu 19. července 1812.

„Zkoušíme dát lidem důvod udělat si procházku kolem Velkého rybníka tak, jak bývalo zvykem v době, kdy se Teplicím říkalo Malá Paříž,“ uvádí Antonín Moravec. Letos ožije celá Zámecká zahrada Velkou Malou Paříží v neděli 21. července. Program je bohatý a sestavený tak, aby návštěvníky rozpohyboval a nabídl programové taháky pro dospěláky i jejich děti.

V části U opiček bude vytvořená Dětská scéna, kde je připravený program od 15 do 18 hodin. Divadlo Studna tu bude pro děti pořádat divadelní dílnu, zapojí je do různých her a chybět nebude ani divadelní představení. V Apollonově altánu u velkého rybníka zažijete úžasný rytmický workshop jednoho z našich nejlepších percussistů u nás – Tokhiho. Rozdovádět se tady mohou malí i velcí v době od 15 do 18 hodin. V Labutím altánu si ve stejném čase dali sraz výtvarníci a literáti. V rámci autorského čtení se můžete zaposlouchat do tvorby básníků a prozaiků, a přitom sledovat výtvarníky při jejich tvorbě.Hlavní základnou nedělní kulturní nálože pak bude jako na každé Malé Paříži Altán u Zahradního domu. Na programu, který začne v 15 hodin, je brněnská kapela Funky Chicken. V 16 hodin jí vystřídá módní přehlídka Evy Stolařové a o půl hodiny později dostane prostor ústecká kapela Idio&Idio. V 18 hodin naběhne na plac skupina Aidontker z Karviné se svojí blonďatou baskytaristkou, vystřídá je pražský Šoulet a od 20. hodiny bude Altán patřit skupině Echonaut z Vysokého Mýta.

V pauzách na obstarání občerstvení a popovídání s přáteli je připravený doprovodný program. Vystoupí na něm například orientální tanečnice, na různých místech v Zámecké zahradě se budou prezentovat sportovní oddíly, u bývalé obřadní síně proběhne veřejný výtvarný workshop pod vedením Radky Müllerové a do tajů jógy vás zasvětí certifikovaná lektorka. A jak slibuje Tonda Moravec, možná se dosypou i další zajímavosti. Přijďte si užít skvělou neděli, kde bez vstupného získáte parádní kulturní nářez.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací