Sobota 15. srpen 2020
Svátek má Hana

ČR - Možná jste šli po ulici a uviděli jste malovaný kamínek. Ten tam ale neležel, protože ho někdo ztratil. S největší pravděpodobností totiž šlo o malovaný putovní kamínek.

Je to nová zábava, která je čím dám oblíbenější. A zapojit se může opravdu každý. Stačí se připojit ke skupině Kamínky na Facebooku a nějaký putovní kamínek namalovat. Pak ho položit na viditelné místo, aby ho někdo jiný mohl najít. Každý kamínek musí být zespodu podepsán - názvem skupiny Kamínky, logem Facebooku a PSČ místa, odkud tvůrce pochází.

Co dělat, když takový kamínek najdete? Přidejte se do skupiny a na zeď dejte fotku kamínku z obou stran. Do textu napište PSČ a místo, kde jste ho našli. Tak může autor i další členové skupiny sledovat, co se s kamínkem děje. Kamínek si nálezce může nechat pro radost a nebo ho dát na jiné místo o kousek dál a nebo ho třeba převést i do jiného města.

Kamínek položte na viditelné místo, myslete ale u toho vždy na bezpečnost nálezce. Místo by nemělo být nebezpečné, ale klidné a takové, aby nálezce při sběru neničil životní prostředí.

Kde se nápad objevil? Zřejmě v USA, odtud se rozšířil pak prý např. do Rakouska, Švýcarska nebo Slovenska.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací