Čtvrtek 2. duben 2020
Svátek má Erika
 

Teplice – V Regionálním muzeu v Teplicích se mohou návštěvníci seznámit s dobou a místy, která ovlivňovala tvorbu německého skladatele, divadelního režiséra, dramaturga, spisovatele, dirigenta a básníka Richarda Wagnera.

Prostřednictvím dobových fotografií, rytin, obrazů, map ale i snímků ze současnosti, se před diváky odvíjí život jednoho z nejvýznamnějších představitelů hudebního romantismu. Zdroje inspirace umělecké osobnosti, která pro svoji tvorbu čerpala z atmosféry krajiny i měst na obou stranách hranic.

Richard Wagner byl častým hostem teplických lázní. Navštěvoval také Ústí nad Labem, Mariánské Lázně, Prahu a další města v Čechách. V řadě míst zanechal hluboké stopy, se kterými se dnes můžeme setkat v podobě nejrůznějších připomínek jeho pobytu, jako jsou pamětní desky, busty a podobně. Na výstavě se návštěvníci dozví, která konkrétní místa Wagnera inspirovala k jeho nejvýznamnějším hudebním dílům. Kupříkladu k vytvoření opery Bludný Holanďan, Lohengrin, Tristan a Isolda a dalších hudebních děl.

Česko-německou putovní výstavu pořádá Kultur- und Tourismusgesellschaft Pirna, der Richard-Wagner-Stätten Graupa. Na vernisáži, která se uskutečnila v pátek 7. února, pohovořila podrobně o náročném projektu kurátorka výstavy Ulrike Eichhorn. Výstava bude v teplickém muzeu k vidění do 29. března a navštívit ji mohou zájemci denně, kromě pondělí, od 10-12 a od 13-17 hodin.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací