Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústí nad Labem - Město společně se zoologickou zahradou uspořádaly v informačním středisku prodejní výstavu obrazů slonice Delhi. Vernisáž proběhla 2. prosince, výstava potrvá do 23. prosince.

V prodeji bylo 32 obrazů v hodnotách od 400 Kč do 2 000 Kč, polovina z nich se okamžitě prodala. Všechny obrazy mají své unikátní jméno. Ke každému prodanému obrazu obdrží kupec fotografii, na které Delhi dílo maluje. V rámci vernisáže proběhly přednášky ředitele ústeckého muzea Václava Houfka o historii zoologické zahrady a ředitele ústecké zoo Romana Končela o historii chovu slonů. Blok přednášek uzavřeli chovatelé slonů s poznatky o sloním životě.

„Chov slonů je v našem městě tradicí, kterou chceme zachovat. Společně si přejeme, aby se vize, které představili chovatelé, staly skutečností,“ vysvětlil Tomáš Vlach, náměstek primátora a moderátor akce.

0312sloniceobr2

Zdroj: www.usti-nad-labem.cz

Představeny byly projekty zoo Adopce zvířat a Jak se stát patronem. Vernisáže se zúčastnili i představitelé města v čele s primátorem Petrem Nedvědickým a radní Evou Fialovou, která jakožto patronka slonice Delhi slavnostně obdržela adopční certifikát. V předvánočním čase bude možné téma adopce zvířat projednat přímo v informačním středisku. Informace jsou dostupné také na stránkách ústecké zoo.

Delhi je po úmrtí slonice Kaly jediným zástupcem slona indického v ústecké zoo. Žije zde už od roku 1987, kdy do Ústí přicestovala z Vietnamu. Obrazy začala malovat v roce 2011. Ústecká zoo jejich prodejem podporuje výzkum sloních nemocí.

0312sloniceobr3

Zdroj: www.usti-nad-labem.cz

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací