Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

 

Teplice – Předvánoční atmosféru Teplic podpořila od pátku 29. listopadu tradiční vánoční výstava keramických děl Aleny Marie Kartákové. Akce se koná se pod patronací teplického děkanství Římsko-katolické církve v chrámu Sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích.

V půvabných prostorách historické sakrální stavby se velké pozornosti návštěvníků těšila i v loňském roce. Letošní výstava renomované výtvarnice, keramičky Aleny M. Kartákové, jejíž díla jsou zastoupená v mnoha sbírkách u nás i v zahraničí, nese název Babička bude vařit čaj. Prezentuje půvabnou figurální tvorbu autorky, kde najdeme kromě muzikantů, vanilkou vonících babiček, usměvavých hospodářů a hospodyněk, dětí a dalších postav, ze kterých vyzařuje radost a pokora, také zástupce zvířecí říše. Především autorkou oblíbené kočky a psy nebo ovce. Ani tentokrát nechybí závěsné dekorativní zvonky, skvostné betlémy, svícny, velké závěsné i prostorové plastiky, vesnické výjevy a další.

0412tpikkz2

Alena Marie Kartáková má nevšední schopnost přenášet prostřednictvím svých děl na druhé svoji radost ze života. I z toho důvodu jsou její práce, nejen v čase předvánočním, mezi diváckou veřejností tak oblíbené. Současnou výstavu v chrámu Sv. Jana Křtitele, kde máte možnost některé z děl zakoupit třeba jako úžasný vánoční dárek, můžete navštívit do neděle 29. prosince. Otevřeno je denně, kromě pondělí, od 10-12 a od 13-16 hodin.

0412tpikkz3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací