Pátek 1. červenec 2022
Svátek má Jaroslava

Proboštov – Velká proměna možná čeká oblíbené dětské hřiště v areálu Pohodlíčko v Proboštově, které sousedí s lesoparkem a rybníkem. Obec projekt ale zrealizuje pouze v případě, že získá dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši cca 1,5 miliónu korun. V plánu je rekonstrukce hřiště včetně oplocení, povrchu a kompletní obměny všech prvků. Celkové náklady jsou odhadnuty na téměř 2,3 miliónu korun.

Rozhodnutí o přidělení dotace, vzhledem k velkému počtu žadatelů,by podle starostky Jany Životové mělo být k dispozici až v červnu. V současné době vedení obce vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele prací. Lhůtu odevzdání přihlášek stanovilo do středy 25. května. V případě, že obec dotaci neobdrží, od záměru odstoupí.

„Hlavním důvodem pro plánovanou přestavbu hřiště jsou zastaralé stavební i herní prvky,“ uvedla k projektu starostka. „V plánu je modernizace hřiště v maximálně přírodní podoběs upřednostněním dřevěných prvků, přísně kubistických tvarů.“Stávající oplocení bude podle Jany Životovéčástečně demontované a nahrazené novým. Dominantou hřiště bude polyfunkční sestava se skluzavkou a třemi věžemi. Děti se dočkají i nového pískoviště a dalších herních prvků. Prostor bude využitý tak, aby v něm byl dostatek místa na volný pohyb.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz