Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek má Liliana

Dubí – Zastupitelé Dubí schválili na posledním loňském zasedání ukončení veřejnoprávní smlouvy s obcí Srbice. Šlo o smlouvu, na základě které měli strážníci Městské policie v Dubí zajišťovat v Srbicích pořádek a měřit rychlost projíždějících aut. Srbice za tuto službu Dubí vyplatily 1,3 miliónu korun a o zisk z pokut se měly samosprávy rozdělit.

Dubští strážníci začali pokuty vybírat v lednu loňského roku. Kromě toho, že se zvedla vlna nevole řidičů, která poměrně intenzivně rezonovala na sociálních sítích, zasáhl do situace Krajský úřad. Ten smlouvu mezi Srbicemi a Dubím prohlásil za neplatnou. Pokuty byly totiž vybírané už v době, kdy teprve probíhala patnáctidenní připomínkovací lhůta k dotčenému dokumentu a Krajský úřad tak ještě nerozhodl o nabytí jeho právní moci. Pokuty vybrané v lednu byly proto neoprávněné a dubští strážníci je museli vrátit. Měřit začali znovu, až když byla smlouva právně v pořádku.

„Myšlenka to byla dobrá, jen došlo k určitému nesouladu ve výkladu zákona,“ komentoval v prosinci materiál předložený zastupitelům dubský starosta Petr Pípal. „Pak se objevil covid, měřit se nesmělo, a nakonec zasáhla vyšší politická moc. Strážníci nemohli měřit přes den, pouze večer, což je problematické.“ Smlouva podle starosty tak pozbyla za dané situace smysl a smluvní strany se dohodly na jejím ukončení. „Ztrátu neevidujeme, naopak jsme cca 200 tisíc v plusu. Nicméně jde o další ukázku politické zvůle,“ dodal Pípal.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací