Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Česká republika – V Česku přibylo za jediný den 1164 odhalených případů nemoci covid-19. Informovalo o tom v nejaktuálnějším přehledu Ministerstvo zdravotnictví. Je to nový rekord v počtu nově zjištěných nákaz v průběhu posledních 24 hodin.

Nemoc v Česku aktuálně prodělává 9272 osob, 20164 pacientů se již vyléčilo. V souvislosti s covid-19 zemřelo 441 osob. V nemocnicích je hospitalizováno 234 lidí, kteří potřebují lékařskou péči.

Premiér Andrej Babiš situaci nervózně komentuje a naváží se do českých médií, která upozorňují na to, že stát v boji s epidemií v posledních týdnech selhává. Opomíjí přitom poslední nárůsty nemocných. „Pro česká média, která stále kritizují a píšou, jak to nezvládáme, posílám statistiku počtu úmrtí v evropských státech na milion obyvatel. Jsme na tom velmi dobře,“ komentuje situaci na twitteru. Ze statistiky, kterou předložil, vyplývá, že v ČR připadá na jeden milion obyvatel 41 úmrtí v souvislosti s koronavirem. To nás řadí na 26. pozici v Evropě. Například v první Belgii jde podle Babiše o 854 úmrtí na milion obyvatel, v posledních Slovensku potom naopak o pouhých sedm zemřelých na milion Slováků.

Jaká je nyní situace v Ústeckém kraji? Proti předešlým dnům se výrazně nemění. Počty nově nemocných kolísají pravidelně zhruba mezi desítkou a dvacítkou nově zjištěných infekcí. K úternímu odpoledni šlo konkrétně o 23 nových případů. Kolik lidí je aktuálně nemocných v jednotlivých okresech? Nejméně na Mostecku (21 nakažených), nejvíce na Děčínsku (48 nemocných). Na Teplicku jde o 47 případů, na Litoměřicku o 36, Ústecko má 31 lidí aktuálně bojujících s novým koronavirem. Lounsko má 25 nemocných, Chomutovsko o jednoho méně. Dohromady je v Ústeckém kraji 232 nakažených lidí, o kterých ví hygiena. Od 1. března byla nemoc prokázána v kraji u 1035 osob, dvacet lidí zemřelo.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací