Pondělí 1. březen 2021
Svátek má Bedřich

Kostomlaty pod Milešovkou – O nadcházejícím víkendu, konkrétně v sobotu 12. září, se v Kostomlatech pod Milešovkou uskuteční jubilejní desátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Český folklór z Podkrušnohoří obohatí letos i latinskoamerické rytmy. Slavnostní zahájení akce, která se koná na kostomlatském náměstí, je naplánované na 14. hodinu.

V programu desátého ročníku uvidíme vystoupení folklorních souborů Krušnohor nebo Krušnohorská dudácká muzika, kterou jsme mohli slyšet a vidět vloni na proboštovském masopustu. Doplní je soubor exotické choreografky a tanečnice Zulay Fonsecy z Venezuely. Zahraje dechová kapela FS Severka, country kapela Eldorádo a Regius Band Jitky Dolejšové. V průběhu odpoledne vystoupí rovněž známý herec a bavič Milan Pitkin.

Kromě dění na pódiu přitáhnou pozornost návštěvníků i tradiční soutěže: jahodové knédle, rychlé pivo, sukoslavský výšlap, soutěž o nejhezčí festivalový obrázek a zdobení obr dortu. Ve stáncích budou k mání kromě výrobků zručných řemeslníků nápoje, oblíbený guláš, bramboráky nebo palačinky a další dobroty. Pro děti jsou připravené soutěže a malování na obličej. Festival pořádá XIX. Župa Teplice ve spolupráci s Obecním úřadem v Kostomlatech, za finanční podpory kraje a pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací