Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Bžany – V Bžanech se pustili do oprav chodníků. Nákladný projekt obec financuje z vlastních prostředků, proto je rozplánovaný podle starostky Ivany Horčicové do tří etap.

Ve výběrovém řízení na provádějící firmu zvítězila společnost Stavkom Veletice. „Předpokládám, že firma bude s první etapou oprav brzy hotová. Tak do jednoho, maximálně dvou týdnů,“ odhaduje termín konce prací starostka.

Letošní, první etapa, se blíží do finále a začátkem června začne nový chodník sloužit místním. Vedení obce se rozhodlo opatřit povrch chodníku skladebnou dlažbou, která zaručuje dlouhou životnost, dobře vypadá a snadno se udržuje. Investiční akce odčerpá z obecní kasy cca 1,3 miliónu korun. „V další etapě, se kterou počítáme v příštím roce, přijde na řadu část směrem na Lysec, až ke kostelu. Tato etapa bude poměrně náročnější i nákladnější vzhledem k dešťové kanalizaci, která v té lokalitě je,“ dodává k projektu Ivana Horčicová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací