Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Krupka - Dvanáctý listopad byl pro Krupku opět jedním z významných dnů. Právě v tento den došlo ke slavnostnímu předání certifikátu potvrzujícího zápis hornického regionu Erzgebirge – Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO. Předání certifikátu se uskutečnilo v Krupce právě proto, že zde bylo před čtyřmi lety zahájeno první hodnotící jednání komisařů poradního orgánu UNESCO - „IKOMOS“.

Samotného předání certifikátu se zhostil náměstek ministra kultury České Republiky Vlastislav Ouroda. Ústecký kraj na této akci reprezentovali hejtman Oldřich Bubeníček a starosta města Krupka Zdeněk Matouš.

Tohoto slavnostního aktu se zúčastnili jak zástupci české, tak i něěmecké strany. Za zmínku stojí účast profesora Helmuta Albrechta, otce myšlenky zápisu Erzgebirge - Krušnohoří na seznam světového dědictví UNESCO.

Slavnostní akt v Krupce potvrdil slova, že Ústecký kraj není jen průmyslovou tepnou České republiky, ale že je i velmi krásným a perspektivním krajem, který má co nabídnout například v oblasti cestovního ruchu. S tím samozřejmě souvisí i další budoucí aktivity a zejména příležitosti, které mohou velmi příznivě ovlivnit život lidí zde, v Ústeckém kraji.

Video

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací