Primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová převzala ocenění za 1. místo, za druhé Litoměřice cenu převzal místostarosta Pavel Grunt. Zdroj: www.kr-ustecky.cz
Primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová převzala ocenění za 1. místo, za druhé Litoměřice cenu převzal místostarosta Pavel Grunt. Zdroj: www.kr-ustecky.cz
Zajímavosti

Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

„Jsem rád, že právě naše krajské město je v regionu lídrem v pozitivním postoji k podnikání. Jeho čelní umístění v soutěži dokazuje, že podmínky pro byznys jsou zde dobré a náš kraj rozhodně není tak zapomenutým místem, jak si o nás zbytek republiky myslí. Právem tak patří všem v Ústí nad Labem, stejně jako v Litoměřicích a v Děčíně, poděkování za kvalitní práci. A to nejen pracovníkům ve veřejné správě,“ dodává k ocenění hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. A právě ve druhé jmenované oblasti, kterou mohou radnice přímo ovlivnit, Ústí nad Labem excelovalo. „Přiznám se, že jsem to nečekala. Jde o ocenění práce všech mých kolegů a úředníků. Je to o lidském přístupu, využívání moderních technologií a vytvoření přívětivého prostředí pro podnikatele, aby mohli poskytovat své služby co nejkvalitněji," řekla při převzetí ocenění primátorka města Věra Nechybová. A je to právě přístup živnostenského odboru magistrátu, který dělá z města to podnikatelsky nejpřívětivější. Není asi překvapením, že ve srovnání s ostatními městy v regionu vyniká Ústí nad Labem nejvyšším podílem registrovaných firem. Ty se mohou opřít také o dostatek učňů a studentů v odborném vzdělávání. Také v tomto kritériu nad ostatními samosprávními celky v regionu město vyčnívá. Další plusové body získal magistrát za přehledné a po informační stránce vyhovující webové stránky a za příkladnou komunikaci s podnikateli.

Druhé Litoměřice bodují především velkým podílem podnikajících fyzických osob, vysokým objemem získaných evropských dotací a vysokými kapitálovými výdaji. Děčín, který skončil třetí, je zase městem s nejvyšším počtem živnostníků v kraji a jeho živnostenský úřad reaguje úplně nejlépe a nejrychleji na dotazy týkající se podnikání.

V rámci letošního ročníku výzkumu Město pro byznys se pořadatelé ve spolupráci s agenturou CzechInvest rozhodli vyhlásit novou kategorii nazvanou Investičně atraktivní region. Cílem nové kategorie je prezentovat úspěšné příklady obcí v České republice, které efektivně spolupracují s podnikatelskou sférou na hospodářském a investičním rozvoji regionu. Vítězem prvního ročníku se v Ústeckém kraji stalo město Most, které získalo vysoký počet bodů jak v „tvrdých“ kategoriích hodnotících počty podnikatelů nebo nabídku pracovních míst. Kladně byla hodnocena také nabídka pracovních mít nebo investice do infrastruktury i zavádění nových neotřelých postupů v oblasti podpory vzdělávání.

Výzkum Město pro byznys hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru