Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Teplice - V sobotu, 18. 9. 2021, proběhla podzimní vlna celorepublikové akce „Ukliďme Česko“, kterou Statutární město Teplice podporuje již sedmým rokem.

Tým Arkadie zahájil úklid již o den dříve – tedy v pátek 17. 9., a to v Pohádkovém lese a Janáčkových sadech v Teplicích.

V sobotu 18. 9. vyrazily do úklidové akce ostatní týmy:

  • MŠ Pramínek – úklid Písečného vrchu a Třešňového sadu pod Doubravkou
  • Gymnázium Teplice – úklid okolí cesty z ul. Rokle v Hudcově do ul. K Vápence v Řetenicích
  • tým primátora Bc. Hanzy – úklid parku Na Letné

Celkem bylo poskytnuto bezmála 100 párů pracovních rukavic, 200 silnostěnných pytlů o objemu cca 100 litrů na sběr odpadu a následně byl zajištěn odvoz a likvidace více než 1 tuny směsného komunálního odpadu a bezmála 400 kg velkoobjemového odpadu.

Pozemky ve vlastnictví města jsou uklízeny pravidelně dle schváleného harmonogramu a ve stanovené četnosti dle ročního období. K úklidu znečištěných soukromých pozemků jsou jejich vlastníci odborem ŽP vyzýváni, přesto je každá ruka dobrá.

Chcete-li se také zapojit, stačí se na webových stránkách www.uklidmecesko.cz zaregistrovat jako dobrovolný organizátor úklidové akce a zorganizovat úklid v místě, které si sami určíte. Každé takové místo úklidu je pak zobrazeno v interaktivní mapě všech nahlášených úklidů v ČR a dle vlastního uvážení se mohou do Vašeho týmu registrovat další dobrovolníci. Materiální podporu v podobě rukavic, pytlů a odvozu odpadu zajistí po předchozí domluvě Magistrát města Teplice – odbor životního prostředí – pro bezproblémové zajištění je však nutné nás kontaktovat s předstihem (ideálně 3 týdny před akcí).

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací