Sobota 16. říjen 2021
Svátek má Havel

Most, Krušné hory - Vypadá to snadně. Přelézt zábradlí a spustit se dolů. Pod členy lezecké skupiny Městské policie Most je ale v tuto chvíli padesátimetrová hloubka. Jsme na hrázi vodního díla Fláje, kde strážníci společně s Báňskou záchrannou službou trénují slaňování a záchranu osob z výšky.

Zkušenosti získané při podobných náročných trénincích mostečtí strážníci využívají poměrně často i v praxi.

„Máme sedm členů, fungujeme zhruba dvanáct nebo čtrnáct let. Výcvik potřebujeme různorodý,“ říká Miroslav Pokorný, vedoucí lezecké skupiny Městské policie Most.

Strážníci se v městské zástavbě často potřebují dostat z oken do oken, za balkonu na balkon. „Spouštíme se k lidem, pokud je ohrožen život, zdraví, nebo hrozí větší škoda na majetku,“ dodává městský policista.

Se strážníky na Flájích cvičili také členové Hlavní báňské záchranné stanice v Mostě. Dělí se s nimi o své znalosti a seznamují je s různými technikami záchrany osob.

„Je to ideální prostor,“ poznamenal Petr Křivánek, záchranář z Hlavní báňské záchranné stanice v Mostě.

Fotogalerie

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací