Čtvrtek 19. květen 2022
Svátek má Ivo

Ústecký kraj - Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem a tvorbou sněhových jazyků. Ta je platná až do dnešních 18 hodin po celé republice.

Na území Česka bude podle meteorologů foukat čerstvý západní až severozápadní vítr, místy s nárazy až 70 km/h. Během silného větru hrozí možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Dále nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

V polohách přibližně nad 500 metrů se očekává tvorba sněhových jazyků. V nižších polohách spadne až 5 centimetrů nového sněhu, na horách až 8 centimetrů. Hrozí zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být zcela nesjízdné. Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování sledujte dopravní zpravodajství. Na horách dodržujte pokyny Horské služby.

Tvořte i vy s námi aktuální a pestré zpravodajství pro ostatní čtenáře. Jste svědky aktuálního dění? Máte čerstvé informace z provozu na našich silnicích? Napište nám, pošlete nám fotku či video na WhatsApp 737 058 283, do zpráv na Facebooku či mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz