Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – V pátek 1. května zprovoznilo vedení Proboštova po pauze vynucené opatřeními v souvislosti s koronavirem víceúčelové hřiště Na Pěnkavce a prodejní okénko zdejší Restaurace Sokolovna. Moderní sportoviště, které bylo postavené v loňském roce a poskytuje vyžití zájemcům o košíkovou, fotbal nebo volejbal, bylo už první minuty po znovuotevření v permanenci několika kluků. Podle informace místostarosty Romana Nešetřila zůstane areál přístupný trvale.

Velký zájem byl první květnový den také o prodejní okénko sokolovny, které se otevřelo úderem 11. hodiny. Pro točené pivo ke svátečnímu obědu si sem po několika týdnech nefungující provozovny došel i proboštovský místostarosta. Otevření okénka uvítaly rovněž rodiny s dětmi, které se vydaly na prvomájovou procházku. Tým restaurace pro své zákazníky ve sváteční den připravil kromě piva, drinků a nealkoholických nápojů i grilované dobroty.

Podle Romana Nešetřila je určité uvolnění sice příjemné, nicméně je stále nutné dodržovat platná opatření. Užívat hřiště může například společně maximálně deset osob, s výjimkou členů jedné domácnosti. Od ostatních lidí, kteří se na hřišti pohybují, je třeba dodržovat vzdálenost nejméně dva metry. Stále také platí povinnost zakrytí úst a nosu na veřejných prostranstvích.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz