Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústecký kraj – Ministerstvo zdravotnictví ve středu uvedlo, že o den dříve, 7. dubna, zemřel čtvrtý pacient z Ústeckého kraje, který měl nemoc Covid-19.

Celorepublikově se počet úmrtí osob s novým koronavirem z celého Česka zastavil ve středu v podvečer těsně pod stovkou. Zemřelo už 99 lidí.

Čtvrtému zemřelému pacientovi z Ústeckého kraje bylo mezi 50 až 59 lety. Přesný věk ministerstvo neuvádí. Dříve zemřelým nemocným ze severu Čech bylo všem nad šedesát let. První člověk v regionu pod Krušnými horami podlehl viru 29. března, druhý 1. dubna a třetí o další dva dny později.

Aktuálně je v Česku 5221 osob s prokázaným onemocněním Covid-19. Vyléčilo se 233 lidí. V nemocnicích leží více než stovka lidí v těžkém stavu, kteří potřebují plicní ventilaci nebo mimotělní oběh. Jde zhruba o čtvrtinu všech hospitalizovaných.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha aktuální vývoj ukazuje, že se v ČR podařilo nekontrolované šíření koronaviru zastavit. „Je možné se připravit na pozvolný a kontrolovaný návrat k normálnímu životu! Podíl pozitivních záchytů z celkového počtu provedených nadále klesá. Současný trend je tak velmi pozitivní,“ uvedl.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací