Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Teplicko – V současné obtížné situaci jsou nejohroženější skupinou senioři. Mnozí žijí osamoceně a nebývá pro ně jednoduché zajistit si základní potraviny, léky a zboží denní potřeby. Navíc v době, kdy jsou nejohroženější skupinou v souvislosti s možností nakažení koronavirem, by měli zůstávat doma. Na uvedenou skutečnost zareagovala řada organizací, dobrovolníků, městských úřadů, ale pozadu s pomocí seniorům nezůstaly ani menší obecní samosprávy.

Například starostka Háje u Duchcova, Irena Pipišková, informovala, že hájský obecní úřad zajišťuje rozvor potravin pro seniory, kteří v blízkosti nemají nikoho, kdo by jim mohl pomoci. Službu vedení obce provádí ve spolupráci s dobrovolníky. V Újezdečku rovněž nabízejí pomoc občanům nad šedesát let, ale také hendikepovaným lidem. Radnice bude pro tyto občany poskytovat dodávku nezbytných potravin a léků až do domu. Stejnou službu nabízí například i Obecní úřad v Jeníkově a některé další obecní samosprávy.

Pozadu nezůstává ani Obecní úřad v Proboštově, jehož vedení zajišťuje pro osoby starší 65 let nákup nezbytných potravin a hygienických potřeb v prodejnách, které se nacházejí na území obce. Stejně tak je možné si na některém z telefonních čísel, uvedených na webu obce, zajistit vyzvednutí léků v proboštovské lékárně. Nabídka vedení obce platí denně od 9 do 12 hodin, a kromě několika zastupitelů a pracovníků úřadu jí zajišťuje i starostka Jana Čermáková a místostarosta Roman Nešetřil.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz