Středa 8. červenec 2020
Svátek má Nora

Modlany – Vedení Modlan rozhodlo o výměně svítidel veřejného osvětlení ve všech obcích Modlanska. Jedním z důvodů, kromě zastaralé a nevyhovující technologie stávajícího osvětlení, je snaha Modlanských přispět k celosvětovému hnutí za snížení světelného smogu. Světelné znečištění, jak se smog občas nesprávně označuje, je problémem, jehož dopady negativně ovlivňují zdraví lidí, zvířat a celkově životní prostředí. Jednou z možností jeho snížení je právě volba vhodného typu veřejného osvětlení.

„Stávající osvětlení je poruchové, napojené na zastaralé vedení a jednotlivá svítidla pomalu odcházejí,“ uvedl k záměru obce starosta Lukáš Bartoň. „Jde nám zároveň o to, abychom přispěli ke snížení světelného smogu v lokalitě Modlanska.“ Vzhledem k tomu, že vedení modlanské radnice plánuje výměnu veřejného osvětlení ve všech svých spádových obcích, mezi které patří kromě Modlan Kvítkov, Drahkov, Suché a Věšťany, půjde o poměrně nákladnou záležitost.

„Předběžný rozpočet projektu Obnova soustavy veřejného osvětlení v obcích Modlanska je vyčíslený na 2,6 miliónů korun. Od ministerstva můžeme získat dotaci ve výši 1,3 miliónu korun v rámci programu Efekt 2020,“ informoval Lukáš Bartoň. Program Efekt vyhlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu na podporu úspory energie a čerpat dotace na jeho základě mohou obce ještě do roku 2021. Modlanští zastupitelé v úterý 11. února schválili odeslání žádosti o dotaci. Podle starosty vypíše vedení radnice výběrové řízení na prováděcí firmu už v březnu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací