Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Teplice – Půjčovnu loděk v Zámecké zahradě provozuje TJ zdravotně postižených Nola. Letos v létě se návštěvníci Zámecké zahrady dočkají prodloužení výpůjční doby, a sice až do 20. hodiny. V rámci jednání o poskytnutí dotace o tom informoval zastupitele na jejich zasedání teplický primátor Hynek Hanza. Podle jeho slov prodloužení doby přislíbila vedení města místopředsedkyně TJ Nola Jitka Janouchová.

Zastupitelé poskytnutí dotace pro jmenovanou jednotu schválili. TJ Nola provozuje půjčovnu v Zámecké zahradě už od roku 1999 a město každoročně přispívá na provoz a údržbu výletních lodiček. Před časem vedení města dokonce uvažovalo o možnosti vrátit přístaviště na jeho původní místo – do dřevěného pavilonu Labutí domek. Podle Hynka Hanzy od této možnosti ale upustilo a přístaviště zůstane tam, kde je, na loučce pod dětským hřištěm. „Chceme zde zlepšit nástupní místo k loďkám, vybudovat nové pevné molo a celý prostor půjčovny loděk zkulturnit,“ informoval primátor.

1702labutidomek

Změn by se mohl dočkat i Labutí domek. Foto: Ilona Kaulfuss

Určité plány má město také s Labutím domkem. Jednou z možností je například vytvoření vyhlídkového mola, které by přímo navazovalo na dřevěný pavilon. Pro návštěvníky Zámecké zahrady by to znamenalo další možnost zajímavé relaxace. „Nejprve ale musíme důkladně prověřit technický stav dřevěné stavby. Upozorňuji, že se zatím bavíme pouze o možnosti,“ zdůraznil v závěru projednávaného bodu Hynek Hanza.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací