Čtvrtek 9. únor 2023
Svátek má Apolena

Cínovec - Ačkoliv to tak vždy nebývalo, patří dnes Krušné hory svou rozmanitostí a přírodním bohatstvím mezi nejkrásnější pohoří v České republice. Světově ceněná je i hornická historie Krušných hor. Hornickou minulost i budoucnost Krušných hor, jejich floru a faunu a další přírodní bohatství se do horské obce Cínovec vydali poznávat studenti gymnázia Dubí v rámci studijního výjezdu Cínovec známý a neznámý.

Hlavním cílem studijních výjezdů projektu IKAP B Ústeckého kraje je seznámit děti se zajímavostmi regionu, kde žijí a znalosti, o kterých se píše v jejich učebnicích, jim představit přímo v terénu. Důležitou součástí studijních výjezdů je nejen znalosti získat a najít samostatně odpovědi na otázky, ale nově nabyté informace také umět předat svým kamarádům a spolužákům.

Studijní výjezdy jsou jen jednou z mnoha aktivit, kterými Ústecký kraj podporuje školní vzdělávací plány zaměřené na polytechniku. Především pak na dovednosti dětí získávat znalosti v praxi a dál je sdílet, stejně jako schopnost spolupráce a týmové práce.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz