Čtvrtek 19. květen 2022
Svátek má Ivo

 

Teplice – Salesiánům se po 25 letech práce s dětmi a mládeží v Teplicích podařilo konečně získat vlastní zázemí. Salesiánské středisko doposud využívalo pouze pronajímané prostory ve třech budovách, včetně prostor na faře.

Pronájem s sebou ovšem přináší nejistotu pramenící z možnosti, že středisko bude muset pronajímané prostory opustit. To se ostatně potvrdilo před dvěma roky, kdy salesiáni dostali výpověď z objektu na Luně a velmi obtížně sháněli prostory jiné.

Podle pracovnice střediska Hany Machové se salesiáni začali právě v té době intenzivněji zabývat myšlenkou získat vlastní kvalitní zázemí. Ve spolupráci se salesiánskou provincií zvažovali všechny možnosti a cesty. Výsledkem byl nákup budovy pro salesiánské centrum v Teplicích, která po rekonstrukci poskytne optimální prostory k jeho činnosti.

Jedná se o objekt v Hlávkově ulici, který stojí hned vedle nové mateřské školy. Budova kdysi sloužila jako jesle, školka i dětský domov. V současnosti je už řadu let nevyužívaný. Jeho technický stav si sice vyžádá poměrně náročnou rekonstrukci, přesto se zde dispozičně nabízejí optimální podmínky k aktivitám salesiánů. Na rekonstrukci se bude z velké části podílet salesiánská provincie, která nákup objektu také financovala.

„To, že salesiáni kupují v Teplicích nový dům, není cesta z města,“ podotýká k přelomovému kroku teplických salesiánů Hana Machová. „Není důvodem k obavě, že by odešli. Je to naopak příslib, že tento kraj a lidé v něm žijící jsou důležití. A to tak, že se salesiáni rozhodli zásadním způsobem investovat do naší společné budoucnosti v tomto místě.“

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz