Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Teplice - Od začátku tohoto pracovního týdne k nám proniká nepříliš teplý, z Arktidy pocházející vzduch od severozápadu až severu. Především v úterý a ve středu byl severní vítr poměrně krutý, alespoň co se jeho rychlosti týče – na vrcholcích Krušných hor měl až přes 70 km/h.

Samozřejmě se podepsal také na teplotách, například ve čtvrtek se v nížinách denní maxima pohybovala okolo 15 °C s tím, že na horách bylo ještě o nějakých 5 °C chladněji. K tomu celkem hodně oblačnosti, avšak málo srážek. Nuže poslední víkend astronomického léta 2019 bude prosluněný, s teplotami to však až tak horké nebude.

Pátek 20. září:

Prakticky po celý den se nad Teplickem, jakož i většinou střední Evropy, bude udržovat střed tlakové výše, která přispěla k dodávce chladu ze samotného severu planety Země. Díky tomu páteční jitro přijde s ještě nižšími teplotami, než ráno čtvrteční. Denní minima se konkrétně budou pohybovat okolo 6 až 2 °C. V první půli pátku lze očekávat slunečné počasí, tedy za předpokladu, že pomineme vysokou oblačnost, která je stejně průsvitná, po obědě se pak přechodně objeví i pár stratokumulů a kumulů. Teploty vzhůru moc nepolezou, v maximu kolem 13 až 17 °C.

Sobota 21. září:

Sobotní počasové menu lze shrnout následovně: jasno od půlnoci do půlnoci, ranní minima kolem 6 až 2 °C, odpolední maxima okolo 14 až 18 °C. Teploty by pravda mohly být o něco lepší, na druhou stranu by mohlo být hůře, mnohem hůře.

Neděle 22. září:

Závěr týdne se ponese více méně v témže duchu jako sobotní den. Tedy v nočních, ranních, dopoledních a zřejmě i odpoledních hodinách jasno bez jediného mraku, k večeru/večer by se od západu mohlo přihnat trochu vysokých oblaků. Čili sečteno a podtrženo další slunný den. Nejvyšší odpolední teploty opět okolo 14 až 18 °C, ráno v minimu kolem 6 až 2 °C, takže ani v tomto ohledu žádná změna.

Vize budoucnosti:

Hned úvodem nového, posledního zářijového týdne by se měl rozjet Atlantik, řeč je o oceánském a cyklonálním západním až jihozápadním proudění. Co to znamená v praxi? Sice relativně příjemné teploty (kousek pod hranicí 20 °C), avšak hodně oblačnosti a do toho srážky, přestože ne nijak extra, nemluvě o větru, hlavně v horských oblastech a různých průsmycích. Zkrátka takové typické podzimní počasí. (soj)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací