Pátek 4. prosinec 2020
Svátek má Barbora

Ústecký kraj - Během pondělka přes střední Evropu od západu postupovala zvlněná studená fronta, za kterou nejen na území České republiky začal proudit chladnější vzduch, původem až z Arktidy. Od nedělního do pondělního večera u nás napršelo přes 45 mm srážek, v neděli byl maximální srážkový úhrn naměřen v Plzni a Železné Rudě, a to 17 mm, v pondělí potom v Terešově u Rokycan a ve Vyšším Brodě, a to 26 mm.

V úterý 13. srpna bude pokračovat příliv méně teplého a na vlhkost bohatšího vzduchu z Atlantického oceánu, a tak se celodenního azura nedočkáme. V ranních hodinách, po přechodu zvlněné studené fronty, se sice přechodně vyčasí na jasno až skoro jasno, posléze ale dojde k přibývání oblačnosti na polojasno až oblačno a možná, v Krušných horách dost možná se objeví nějaká ta přeháňka. K večeru se množství oblačnosti nízkého a středního patra zminimalizuje, oblačnosti vysokého patra naopak zmaximalizuje. Podmínky pro pozorování hvězd tedy nebudou zrovna snové. Nejvyšší odpolední teploty okolo 18 až 22 °C.

Ve středu 14. srpna se nad Česko od jihozápadu zatoulá prostorově skromně řešená oblast vyššího tlaku vzduchu, v důsledku čehož se dočkáme v zásadě identického počasového scénáře jako o den dříve. Čili zpočátku, konkrétněji definováno mezi 7. až 10. hodinou, plus minus několik desítek minut, jasno až skoro jasno, poté po dobu asi 7 až 9 hodin polojasno až oblačno, povětšinou to druhé, a nakonec zase jasno až skoro jasno. Tentokrát se tím pádem na náruživé pozorovatele hvězd usměje počasové štěstí. Odpoledne především v Krušných horách opět nepřekvapí přeháňka. Nejvyšší odpolední teploty okolo celkem skromných 17 až 21 °C, ráno v minimu hodnoty kolem 13 až 9 °C.

Čtvrtek 15. srpna si z větší části podmaní ona nenápadná tlaková výše, k večeru a večer pak návrat zonálního neboli západního oceánského proudění. Kdo má rád teplo až vedro, bude muset zamáčknout další slzu. Noc a jitro se ponese ve znamení malé oblačnosti, pomineme-li mraky vysokého patra, po poledni se ke slovu dostane frontální systém, jenž k nám, jako obvykle, dorazí z Německa. Čtvrteční den proto bude převážně oblačný, po obědě i možná trošku uplakaný (nic víc než slabší přeháňky čekat nelze). Nejvyšší odpolední teploty okolo 19 až 23 °C, ráno v minimu hodnoty kolem 11 až 7 °C, tudíž otužování zdar!

Jak by to mohlo vypadat o víkendu?

  • Pátek: ráno 15 až 11 °C, přes den 21 až 25 °C, polojasno/oblačno
  • Sobota: ráno 12 až 8 °C, přes den 22 až 26 °C, polojasno/oblačno
  • Neděle: ráno 16 až 12 °C, přes den 22 až 26 °C, polojasno/oblačno

Momentálně se zdá, že v podobném duchu se ponese i celý zbytek srpna, tedy meteorologického léta i prázdnin. Jinak řečeno pravděpodobnost další vlny veder je stále menší a menší. Že by zase až příští rok? (soj)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací