Středa 22. březen 2023
Svátek má Leona

Proboštov – Tradiční Antonínská pouť v Proboštově, která se konala v sobotu a v neděli 15. a 16. června, měla letos pro návštěvníky v premiéře zajištěnou dopravu také prostřednictvím vláčku Humboldt. O tom, že se pořadatelům podařilo trefit do černého, dokázal velký zájem lidí o svezení se červeným turistickým vláčkem. Ten vůbec poprvé pendloval na trase mezi Teplicemi a Proboštovem.

Tradičně se pouť konala v areálu Pohodlíčko u rybníka. Počasí bylo v sobotu jak na objednávku a lidí přišlo několik stovek. V neděli dopoledne zapršelo. Ve druhé části dne se sice znovu ukázalo slunce, ale déšť se podepsal na nižší návštěvnosti.

Kromě bezpočtu atrakcí, mezi kterými nechyběly kolotoče, autíčka, skákací hrad, střelnice a další lákadla, tu byla spousta stánků. U nich mohli návštěvníci zahnat žízeň, hlad i neodolatelnou chuť na něco sladkého. Paní Hana nám prozradila, že na poutě chodí kupovat hlavně zajímavé dekorační předměty a turecký med, který miluje. Její kamarádka Jitka pochválila ceny za občerstvení, které byly podle ní na proboštovské pouti přijatelné a nižší než na nedávné Lázeňské v Teplicích.

První večer Antonínské pouti korunoval koncert kapely Mára Blue Band na terase restaurace Sokolovna. Na sobotní i nedělní den připravili organizátoři bohatý program. Děti si mohly zasoutěžit o titul Proboštovský rytíř, pouť zpestřily kejklíři, vystoupení šermířů a tanečnic. Velký zájem byl také o letové ukázky dravců a okupované bylo historické městečko, které nabízelo řadu soutěží a plno zábavy pro děti i dospělé.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz