Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Třebívlice - Švestková dráha společnosti AŽD nezajišťuje pouze každodenní železniční spojení mezi Litoměřicemi horním nádražím, Lovosicemi a Mostem, ale stále více se zapojuje do kulturního života měst a obcí v jejím okolí. Důkazem jsou mimořádné jízdy parních vlaků a další speciální akce. Největším kulturním zážitkem je tradiční zářijový Hudební festival Švestkové dráhy a Třebívlické vinobraní. Letos se akce bude konat 10. září 2022 od 12 do 22 hodin.

Jak už název akce napovídá, kromě ochutnávek kvalitního vína a burčáku si návštěvníci každý rok užijí bohatý kulturní program. Letos podruhé na dvou pódiích v třebívlickém zámeckém parku a na Komenského náměstí vystoupí kromě jiných kapely Divokej Bill, Rybičky 48, Slza, Poetika, Poletíme?, Trilobit a zpěvačky Lucie Vondráčková, Kristína, Kateřina Marie Tichá. Pro děti vystoupí dětská skupina Myš a Maš.

O průvodní slovo celým festivalem se postarají jak moderátorky Agáta Hanychová a herečka Ivana Jirešová, tak i zpěvák, hudebník, producent a moderátor Josef Melen, který jako dítě nazpíval nesmrtelný hit Né, pětku ne.

Vstupné je 300 Kč, při dopravě vlakem Švestkové dráhy 150 Kč. Děti do 120 cm, držitelé průkazu ZTP a občané Ukrajiny po předložení platného dokladu totožnosti mají vstup zdarma.

Více informací o festivalu a jízdní řád vlaků najdete na www.svestkovadraha.cz.

Soc. site HF 2022 program kapely

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz