Sobota 13. srpen 2022
Svátek má Alena

Teplice – Běh s čelovkou, tak se jmenuje dobročinná akce na podporu lidí, kterým do života vstoupila nemoc. Pořádá ji organizace Pomáhej srdcem od roku 2014, a v Teplicích se uskuteční již druhý ročník.

Letos účastníci podpoří Bohouše a Andreu, kteří onemocněli roztroušenou sklerózou. Běh s čelovkou se koná v sobotu 4. prosince a startuje u teplického domu kultury.

Doprovodný program začne u kulturního domu už v 16.30 a start běhu je naplánovaný na 18. hodinu. V programu vystoupí děti ze Salesiánského střediska Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže, Teplice. Start běhu začne v 18 hodin. Organizátoři upozorňují, že při běhu není důležitá rychlost a akce se může zúčastnit skutečně každý. Trasa je dlouhá 5 kilometrů a vede vánočně vyzdobeným městem. Vyběhnout na ní mohou sportovci profesionální i rekreační, rodiny s dětmi, vozíčkáři, pejskaři a další. Pro zdravotně znevýhodněné připravili organizátoři kratší trasu.

0112celovkakz2

První ročník Běhu s čelovkou v Teplicích se uskutečnil v loňském roce. Byl určený na podporu zdravotně postižené Moniky a dopadl velmi úspěšně. Na jeho startu se sešly tři stovky účastníků. Vybralo se úžasných 42 tisíc korun, za které si mohla Monika koupit upravený skútr i chodítko, které ji usnadňuje pohyb v domácnosti.
Foto ilustrativní, archiv společnosti Pomáhej srdcem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz