Sobota 13. srpen 2022
Svátek má Alena

Teplicko – Stejně jako v loňském roce se i letos spousta akcí spojených s Mikulášem a hromadou práce kolem příprav, kvůli pandemii zrušilo. Někde vedení obcí rozhodlo, že mikulášskou nadílku rozvezou dětem domů, jinde si musí děti pro nadílku přijít. Jsou ale obce, kde se tradice s Mikulášem a jeho doprovodem nevzdaly, přestože ji musely okleštit řadou omezení. Podívejme se na několik z nich.

Například v Novosedlicích se v pátek 3. prosince mohou děti těšit na vánoční vůz s čerty, Mikulášem, anděly a nadílkou. Akce s koná ve spolupráci Červeného kříže, obecního úřadu a Divadla V Pytli Z Hrobu. Obcí bude vůz projíždět v době od 16.30 do 19.30 hodin. V doprovodném programu vystoupí s písničkami děti z mateřské a základní školy a Libor Schlenz. Novosedlická droboť může dokonce předat dopis Ježíškovi v nadepsané obálce bez známky a pořadatelé se postarají o jeho odeslání na Boží Dar.

Také v Háji u Duchcova děti o mikulášskou show úplně nepřijdou. Vedení obce, rovněž ve spolupráci s Divadlem V Pytli, připravilo na neděli 5. prosince od 16 hodin Mikulášskou jízdu. Startuje v obci Domaslavice v 16 hodin a hrobští divadelníci se prý pokusí nevynechat žádný z domů. Pro děti je připravená nadílka.

V Kladrubech u Teplic se o radost dětí z Mikuláše postarají místní dobrovolní hasiči ve spolupráci s obecním úřadem. V neděli 5. prosince připravili pro děti ve věku od 1-13 let s trvalým bydlištěm v Kladrubech Mikuláškou nadílku. Uskuteční se u požární zbrojnice za parčíkem v době od 17 do 18 hodin. Pro děti jsou připravené drobné sladkosti a dárkové poukazy.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz