Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Drážďany – Velký vánoční trh v saské metropoli Drážďanech, slavný a Severočechy velmi navštěvovaný Striezelmarkt, je zrušený. Informuje o tom drážďanská radnice. Původně měl trh začít zítra a trvat až do Vánoc.

Po jednáních kancléřky Angely Merkelové a předsedů vlád spolkových států na začátku v minulých dnech je nyní jasné: Letos nebude 586. Striezelmarkt. „I když dosud nebyla přijata žádná konkrétní rozhodnutí, znamená to pro nás, že musíme učinit velmi obtížné rozhodnutí na místní úrovni,“ říká starosta Drážďan Dirk Hilbert. „Jelikož nelze očekávat žádné uvolnění předpisů - naopak - již nemáme reálnou možnost uspořádat Striezelmarkt. Je mi to velmi líto, ale vidím, že částečný lock down ještě nemá účinek, jaký jsme chtěli pro adventní období,“ dodal Hilbert.

Situace v Drážďanech, ale zejména v okolních okresech, neumožňuje žádné další rozhodnutí o konání Štrýclmarktu.

Reagovali už i Češi. V koordinaci s dopravcem DB Regio a v souvislosti s epidemiologickou situací v Sasku bude o víkendu 28. a 29. listopadu odřeknut pár vlaků Os 5276 / 5277 "Vánoční kometa" z Ústí n. L. do Drážďan a zpět. Provoz o dalších adventních víkendech bude předmětem jednání s německou stranou. K jiným změnám v Ústeckém kraji nedochází.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací