Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Teplice – Oblíbená adventní akce Teplická vánočka se letos konat nebude. Vzhledem k současné situaci a vyhlášeným opatřením rozhodlo o jejím zrušení vedení teplické radnice. Teplická Vánočka, která se zařadila mezi oblíbené tradice Tepličanů, zastupuje už několik let klasické vánoční trhy, které se v Teplicích každoročně pořádaly.

Akce se koná vždy na náměstí Svobody, kde kromě svařeného vína, horkého čaje a dobrot, jsou i prodejní stánky. Atmosféru akce podbarvují koledy v podání dětských sborů, se kterými si návštěvníci mohou zazpívat. Za svá vystoupení dostávají děti kromě jiného velkou vánočku. Vyvrcholením akce bývá rozsvícení vánočního stromu.

Přestože se letos Teplická vánočka neuskuteční, o rozsvícení vánočního stromu místní nepřijdou. Na první adventní neděli, 29. listopadu, se rozsvítí vánoční strom na náměstí Svobody a v dalších šesti lokalitách města. V uvedený den se rozzáří i vánoční osvětlení v ulicích.

Program letošního adventu bude značně omezený a přizpůsobený aktuální situaci a podmínkám.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací