Úterý 22. červen 2021
Svátek má Pavla

Dolní Poohří - Novinkou turistické sezóny 2020, kterou připravuje Destinační agentura Dolní Poohří, bude seriál běžeckých akcí Ohřecká Osmička.

První z osmi sportovně-turistických akcí pro širokou veřejnost odstartuje v dubnu na Klášterecku. Cílem je ukázat běžcům a turistům méně známá místa Poohří. „Nabídneme osm tras v osmi mikroregionech Dolního Poohří. Naším cílem bude, aby každá z nich vedla okolo nějakého zajímavého místa, památky či přírodní lokality,“ říká ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Ing. Lukáš Pichlík.

Trasy v délkách od 5 do 8 kilometrů budou svou nenáročností určeny rekreačních běžcům či chodcům s nordic walking holemi. Trasu ale bude možné projít též pěšky nebo projet s dětmi na kole. Seriál totiž bude nezávodní, nerozhoduje čas v cíli, ale účast. Právě v účasti na všech osmi dílech seriálu spočívá soutěžní charakter Ohřecké Osmičky.

„Účastníci od nás dostanou slepou mapu Dolního Poohří. Po absolvování každé z tras pak získají jeden ústřižek k doplnění mapy. Ty, kteří poskládají celou mapu, odměníme a získají titul Běžec Poohří,“ vysvětluje princip soutěže ředitel agentury.

Na jednotlivé etapy není nutné přihlašování předem, stačí přijít na startu ke stánku Destinační agentury Dolní Poohří a registrovat se. Startovné bude symbolické a na podporu akce mohou návštěvníci přispět zakoupením drobných předmětů – triček, náramků apod. Běžecké podniky se budou konat vždy v neděli od dubna do září 2020, přesné místo a čas startu agentura včas zveřejní.

Termíny Ohřecké Osmičky 2020:

26. dubna – Klášterecko
17. května - Vroutecko-Kryrsko
7. června - Lounsko
21. června -Podbořansko
12. července - Týnecko
19. července - Džbánsko
23. srpna - Žatecko
13. září - Kadaňsko

1702osmicka

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací