Pondělí 16. září 2019
Svátek má Ludmila
 

Jeníkov – Ve středu 22. května bude zahájená jedna z nejdelších pěších poutí věřících u nás. Jde o jubilejní, XV. ročník pěší pouti k Panně Marii, Matce Důvěry, do Jeníkova. Poutníci vyrazí ve čtvrtek ráno, 23. května z Prahy a cestou do Jeníkova ujdou v průběhu čtyř dnů trasu dlouhou 113 kilometrů. Spoluorganizátorem akce je na Teplicku Římskokatolická farnost Jeníkov. Zájemci se mohou připojit k pouti kdekoliv na trase a přihlásit u otce Nika (tel.: 731 402 742).

Akce bude zahájená ve středu 22. května u Chrámu svatého Víta v Praze, kde se pro účastníky uskuteční v 19 hodin úvodní mariánská pobožnost. Ve čtvrtek 23. května, v 7 hodin, se všichni vydají na cestu od pražské Lorety. Zamíří do 40 kilometrů vzdálené Nelahozevsi, kde je pro ně připravený první nocleh pod střechou. V pátek pak dovede pouť účastníky po třicetikilometrové trase do Libochovic, v sobotu 25. května po dalších 30 kilometrech do Kostomlat pod Milešovkou a do poutního místa v Jeníkově dorazí v neděli 26. května. Kolem 13. hodiny začne v Jeníkově pro všechny poutníky mše svatá.

Každý z účastníků by měl mít s sebou spacák, karimatku, pláštěnku, jídlo na 4 dny, ale to je možné dokoupit po cestě. Zavazadla poutníků poveze doprovodné vozidlo. Zápisné je 200 korun a během pouti je zajištěný i duchovní program.
Poutníci mají u nás dlouhou tradici. Už od 4. století putovali věřící lidé k poutním místům, aby tam poděkovali Bohu, poprosili o pomoc a cestou činili pokání. Kromě toho dřív pouti umožňovaly věřícím vymanit se ze všednosti a také se cestou případně poohlédnout po lepších životních podmínkách.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací