Pátek 10. duben 2020
Svátek má Darja
 

Teplicko - V sobotu 18. května budou mít svátek všichni milovníci nádraží, železnice a historických motorových vláčků. Pro malé i velké železniční nadšence se na nádražích Osek a Dubí koná akce s názvem Muzejní noc ve dvou železničních expozicích a s podtitulem: Rozsvítíme, co se dá. Akce je pořádaná v rámci XV. ročníku festivalu Muzejních nocí.

Projekt, který zaštítila města Dubí, Osek a Teplice, začíná v 18 hodin. Konec je plánovaný ve 21 hodin. Spolupořadateli jsou Klub přátel Krušnohorské železnice Most – Dubí – Moldava v Krušných horách a Soukromé železniční muzeum Nádraží Dubí.

Mezi oběma expozicemi vyjede historický motorový vůz M 131.1, zvaný Hurvínek, který propojí obě nádraží. Poslední jízdenky je možné koupit v předprodeji ještě do pátku 17. května, v Informačním centru v Oseku, které sídlí v areálu oseckého kláštera. Podle pořadatele ale zbývá už jen pár posledních míst.

Pokud si v předprodeji jízdenky koupit nestihnete, máte šanci je koupit ještě přímo u průvodčího v den jízdy. Musíte ale počítat s tím, že už jízdenky nebudou, protože jsou v předprodeji od 7. května a motoráček má jen omezenou kapacitu. Kromě jízdy historickým vláčkem mají návštěvníci možnost v rámci Muzejní noci zúčastnit se večerní prohlídky železničních expozic v Dubí i v Oseku. Zájemci se seznámí prostřednictvím historického vybavení i technických exponátů se zajímavými dobovými mezníky obou nádraží a železniční dopravy v Čechách.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací