Středa 8. duben 2020
Svátek má Ema
 

Raná – Představení stráže dobrovolných ochránců přírody, ukázky odchytu ptáků či stříhání ovcí, pozorování syslů a mnoho dalších aktivit oslavujících přírodu a krajinu Českého středohoří čeká na návštěvníky tento týden v sobotu na svazích Rané. Proběhne tam už osmý ročník oblíbeného setkání s názvem Slavnosti stepí.

Návštěvníci se mohou těšit například i na povídání o lese a jeho obyvatelích, o minerálech Českého středohoří, na exkurze do terénu s botanikem a zoologem, na ukázky, jak ovčácký pes umí ovládat stádo, a mnoho dalších zajímavostí. Nudit se tu nebudou ani nejmenší návštěvníci. Připraveny jsou dětské aktrakce nebo například prezentace leteckých modelářů.

Slavnosti probíhají po celý den, program na místě je připraven od 10 do 17 hodin. Z Loun a zpět bude jezdit kyvadlová doprava přes Dobroměřice a Lenešice. Pořadatelem je obec Raná, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a Správa CHKO České středohoří.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací