Pondělí 5. prosinec 2022
Svátek má Jitka
Archivováno

Teplice – Obyvatelé Teplic upozorňují na bezdomovce v centru města. Vadím jim, že se lidé bez přístřeší opilí povalují na chodnících, v noci hlukem ruší nájemníky okolních domů. Dostat bezdomovce z teplických ulic je ovšem neřešitelný problém. Většinou o ubytování v noclehárnách nebo azylových domech nestojí.

1312bezdomovec

Na bezdomovce v ulicích není hezký pohled, do nocleháren nebo azylových domů ale většinou nechtějí. Foto: čtenář

Bezdomovce lze potkat hlavně v centru Teplic na Benešově náměstí, v ulici U divadla či v Krupské ulici. Někteří sedí či leží na chodníku, v zimě se scházejí v místech, kde proudí teplý vzduch. Jsou často opilí. Policisté či strážníci je většinou mohou z prostor jen vykázat, oni se ovšem zanedlouho vrátí znovu zpět.

Oblastní charita v Teplicích je schopna lidem bez domova, kteří o to budou stát, najít ubytování v noclehárnách či azylových domech v Oseku, Duchcově či Ústí nad Labem, a dokonce zajistit základní podporu ze systému hmotné nouze. Bezdomovci ovšem většinou o pomoc příliš nestojí

„Několikrát jsme lidem bez přístřeší v Teplicích nabízeli tuto pomoc a pokud o ni zájem měli, vždy jim bylo pomoženo. Ze zkušenosti vím, že většinou tito lidé mají zájem ale pouze o potravinovou pomoc, případně o balíček se základními hygienickými potřebami," uvedl Pavel Majerák z Oblastní charity Teplice.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz