Foto: Celní správa ČR
Teplice

​Ústecký kraj - Bezmála stovka zkontrolovaných vozidel, zajištěné padělky, minerální oleje, cigarety a další přestupky, to je výsledek kontrolní akce ústeckých celníků na dálnici D8.

V uplynulých dnech se na dálnici D8 nedaleko Petrovic uskutečnila kontrolní akce celního úřadu, zaměřená na nelegální přepravy zájmového zboží. Do akce se kromě hlídek mobilního dohledu zapojili i psovodi se služebními psy vycvičenými na vyhledávání tabákových výrobků a drog.

Foto: Celní správa ČR

Při kontrole dodávkového vozidla Mercedes Benz německé imatrikulace celníci v útrobách nákladového prostoru objevili zboží, podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví. Jednalo se o 1 376 kusů plyšových hraček ochranných známek Hello Kitty, Paw patrol, Pikachu, Peppa pig, panenek Frozen či klíčenky Audi a BMW. Hodnota zajištěného zboží, vyčíslená v ceně originálních výrobků, dosáhla téměř jeden milion korun.

Foto: Celní správa ČR

Celníci odhalili i nadlimitní přepravy vybraných výrobků, resp. minerálních olejů a cigaret. Ve třech dodávkových vozidlech s rumunskou registrační značkou jedoucích z Německa směrem na Prahu přepravovali cizinci v celkovém součtu 36 plastových barelů a jeden 200 litrový sud s pohonnými hmotami. Celníci 1 145 litrů motorové nafty zajistili. 

Foto: Celní správa ČR

Na kontrolu bulharské dodávky Mercedes Benz Sprinter směřující naopak do Německa celníci nasadili služebního psa Artuše, který označil nákladový prostor vozidla a zadní sedadlo. Celníci následně objevili v úkrytech 15 kartonů (3 tisíce kusů) cigaret. Cigarety s bulharskými tabákovými nálepkami příslušníci celní správy také zajistili.

Foto: Celní správa ČR

Dále celníci odhalili 10 řidičů, kteří neměli uhrazen dálniční poplatek. Za tento přestupek vybrali na pokutách 22 tisíc korun. Rovněž kontrolovali evidované nedoplatky za neuhrazené dopravní pokuty. Od 18 dlužníků vyinkasovali na místě nedoplatky v souhrnné výši téměř 40 tisíc korun. 

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru