Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek má Liliana

Teplice – Dobročinný silvestrovský běh, který se uskutečnil poslední den loňského roku na podporu rekonstrukce Živého domu, vynesl salesiánům téměř 5 tisíc EUR. O většinu finančních příspěvků se přitom zasloužili němečtí běžci z organizace Ackermann-Gemeinde.

Akce byla nápadem Martina Neudörfla z Berlína. „Přelom roku bych slavil tradičně s přáteli z Junge Aktion a Ackermann-Gemeinde v klášteře v Rohru, kdy byl na programu i silvestrovský běh,“ vysvětluje ke vzniku akce Neudörfl. Jak dodává, vzhledem k situaci muselo být silvestrovské setkání zrušeno. Místo alternativy, kterou měl být virtuální běh, se nakonec Neudörfl s přáteli rozhodl uspořádat velký benefiční silvestrovský běh.

V organizací Ackermann-Gemeinde se dozvěděli o projektu teplických salesiánů a společně rozhodli o uspořádání běhu ve prospěch rekonstrukce Živého domu v Trnovanech. „Salesiány známe a věříme, že jejich práce pro děti a mládež přispívá ke zlepšení situace v severních Čechách,“ uvedl k rozhodnutí o podpoře projektu Matthias Dörr, jednatel Ackermann-Gemeinde.

Silvestrovského běhu se zúčastnilo celkem 59 lidí. Nejmladší účastnicí byla dvouletá Johanna od německého Landshutu, která uběhla téměř 1,5 kilometru. Nejdelší trasu, v maratónské délce více než 42 kilometrů, zdolal účastník z Bavorska. Vyhlášení vítězů se uskuteční 7. srpna v Praze na Vyšehradě v rámci česko-německého setkání Ackermann-Gemeinde.

„Máme obrovskou radost. Nejen ze získaných prostředků, ale především z navázání spolupráce s německou stranou. Přeshraniční aktivity spojují lidi, a to je to, o co se snaží i naše středisko – propojovat lidi napříč sociálním spektrem, vzděláním či životními názory,“ zhodnotila akci Vendulka Drobná, ředitelka Salesiánského střediska Štěpána Trochty v Teplicích.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací