Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Vždy se hodí mít naspořený finanční polštář. Díky němu můžete bez stresu a půjček přestát ztrátu zaměstnání, rozbité auto nebo jiné nenadálé výdaje. K pravidelnému odkládání financí na horší časy nebo na dovolenou se skvěle hodí spořicí účet.

Výhody spořicího účtu

Uložením peněz do obálky se připravujete o jejich reálnou hodnotu kvůli inflaci, kterou alespoň částečně vyvažují úroky poskytované bankou. Spořicí účet vaše úspory dokáže zhodnotit, a navíc jsou peníze uložené v instituci chráněné tzv. povinným pojištěním vkladů, které zaručuje náhradu do výše odpovídající 100 000 eur. Své finance máte kdykoliv k dispozici (na rozdíl od těch na termínovaném účtu) a u většiny bank ani nemusíte skládat minimální vklad. Všechny transakce pak pohodlně ovládáte přes internetové bankovnictví v počítači nebo chytrém telefonu.

Díky snadné obsluze a vždy dostupným financím dávají spořicímu účtu přednost mnozí začínající střadatelé. Kvůli jeho sjednání ani nemusíte chodit do banky – většina institucí nabízí možnost jeho založení online nebo přes aplikaci.

Nevýhodou spořicího účtu může být požadavek některých bank na souběžné sjednání běžného účtu či poplatky za jeho vedení a bankovní služby. Existují ale i spořicí účty s běžnými službami zdarma, jeden takový nabízí třeba Banka CREDITAS (Spořicí účet +).

Jak naspořit co nejvíce?

Jakmile si založíte spořicí účet, měli byste začít dodržovat několik pravidel, která vám pomohou ušetřit ještě více peněz.

  • Posílejte na účet každý měsíc stejnou částku, a to ideálně prostřednictvím trvalého příkazu. Pravidelným spořením si na výdaj zvyknete a docílíte tak postupného narůstání finančního polštáře. Nemusíte hned ukládat desetitisíce korun, s ohledem na svoji finanční situaci můžete začít na několika stovkách. Postupně lze odkládanou částku navyšovat.
  • Mějte přehled o svých příjmech a výdajích. Vyplatí se vše si zaznamenávat do aplikace či do sešitu. Možná tak přijdete na platby za služby, které vlastně nepotřebujete.
  • Aktualizujte své smlouvy. Pro ještě větší úsporu projděte své staré smlouvy, například úvěrovou nebo pojistnou. Po několika letech od jejich založení se nabídky bank a pojišťoven mohly hodně změnit.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací