Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústecký kraj - Stále ještě čekáte, až dozrají poslední rajčata, papriky nebo okurky? Tak čekat přestaňte a začněte sklízet.

Mírné mrazíky snese pekingské zelí, kadeřávek nebo i celer. Ostatní zelenině ale nedělají dobře. Skliďte i jablka, hrušky nebo ořechy. Ty ale až ve chvíli, kdy samy začnou padat ze stromů.

Nemusíte se bát zasít v říjnu i některá semínka. Například mrkev nebo jiná kořenová zelenina v zemi přes zimu bez problémů vydrží a na jaře vám určitě vyraší. Říjen je také měsíc, kdy se vysazují i tulipány nebo česnek, aby před mrazy stihly pořádně zakořenit. S prvními mrazíky ale z hlíny vyndejte jiřiny nebo dosnu. Hlízy nechejte oschnout, zabalte do papíru a uložte tam, kde je zima, ale nemrzne, třeba do sklepa.

Práci na zahrádce si užijte, protože za pár dní už na ni moc chodit nebudete a raději budete většinu času trávit doma v teple. Tam v klidu pak můžete přemýšlet, co na zahradě podniknete na jaře.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací