Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Proboštov – Mlatová cesta, kterou nechala Obec Proboštov vytvořit na hrázi Proboštovského rybníka v rámci celkové revitalizace vodního díla, je dokončená.

Nahradila původní asfaltku a navazuje esteticky i funkčně na systém mlatových cest v lesoparku, vytvořený v loňském roce. Lidé se tak mohou znovu projít kolem rybníka. V současné době do něj přitéká voda a napouštění by podle místostarosty Romana Nešetřila mělo trvat zhruba půl roku.

Na cestě po hrázi byly instalované lampy veřejného osvětlení a dokončené zábradlí na lávce přes výpusť. O údržbu rybníka se po jeho napuštění a dokončení všech prací, budou starat kromě pracovníků obce i místní hasiči. Těm vedení Proboštova za tímto účelem pořídilo nafukovací člun pro práci na hladině. Člun má úchyt na motor, nosnost kolem půl tuny a pojme až pět lidí.

V červenci došlo k havárii na zařízení společnost Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK). V jejím důsledku byl znečištěný potok, kterým do rybníka přitéká voda. Zaměstnanci SČVK provedli vyčištění koryta potoka, aby voda mohla znovu přitékat.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-teplicko.cz | Linelab.cz